Continuă înscrierile la Școala Postliceală Auxila Mediaș- Monitorul de Mediaș
iulie 24, 2023
Voluntari pentru sănătate! Peste 4.000 de persoane și-au măsurat până în prezent starea de sănătate la Cortul Auxila- Monitorul de Mediaș
august 8, 2023

Continuă înscrierile la Școala Posticeală Auxila Mediaș | Șansă la o carieră în domeniul medical- Nova TV

Continuă înscrierile la Școala Posticeală Auxila Mediaș.

Unitatea de învățământ pune la dispoziție un număr de 130 locuri celor care își doresc o carieră în domeniul medical. Procesul de înscriere pentru anul școlar 2023-2024 se desfășoară în perioada 1 iunie – 10 septembrie.

Unitatea de învățământ le oferă viitorilor săi elevi, un număr de două specializări. Este vorba despre ,,Asistent medical generalist’’, respectiv ,,Asistent medical de farmacie’’, pentru ambele specializări durata cursurilor fiind de trei ani.

https://www.youtube.com/watch?v=RnmnjcscV1Q&feature=youtu.be

 

Comments are closed.