Voluntari pentru sănătate! Peste 4.000 de persoane și-au măsurat până în prezent starea de sănătate la Cortul Auxila- Monitorul de Mediaș
august 8, 2023
Promoția 2023 a Școlii Postliceale Auxila Mediaș a încheiat cu brio examenele de absolvire- Monitorul de Mediaș
august 25, 2023

Promoția 2023 a Școlii Postliceale Auxila Mediaș a încheiat cu brio examenele de absolvire- Nova Tv

Promoția 2023 a Școlii Postliceale Auxila Mediaș a încheiat cu brio examenele de absolvire.

Cei 105 elevi de la specializările „Asistent medical generalist” și „Asistent medical de farmacie”, au susținut ultimul test pe băncile școlii, astfel că de acum înainte pot profesa în domeniul ales, atât în România, cât și în Uniunea Europeană, certificatele eliberate la absolvire fiind recunoscute internațional.

Până la jumătatea lunii septembrie continuă înscrierile pentru anul de învățământ 2023-2024. Pentru anul de învățământ care va începe în această toamnă, Școala Postliceală Auxila are în oferta sa educațională un număr de 130 de locuri. 100 sunt la specializarea „Asistent medical generalist”, iar alte 30 locuri la specializarea „Asistent medical de farmacie”.

Comments are closed.