„Moș Crăciun pentru bunicii și copiii noștri” ajunge la sute de vârstnici și prichindei din Mediaș și zonă- Sibiu 100%
noiembrie 20, 2023
Moș Crăciun pentru bunicii și copiii noștri | 300 cadouri oferite de Școala Postliceală Auxila Mediaș- Nova Tv
ianuarie 8, 2024

Moș Crăciun de la Auxila- Monitorul de Mediaș

Campania „Moș Crăciun pentru bunicii și copiii noștri”, derulată de către Școala Postliceală Auxila Mediaș și-a atins și anul acesta obiectivul, acela de a le oferi unui număr cât mai mare de vârstnici dar și copii, un mic cadou înaintea sărbătorilor de iarnă. Aproximativ 300 de cadouri au fost împărțite în această perioadă de către elevii și profesorii școlii, unor vârstnici și copii din municipiul Mediaș, Zlagna, Chesler, Șmig, Micăsasa și Târnava. De asemenea, s-au făcut donații și la Unitatea de Asistență Medico-Socială din Mediaș, cu care școala are un parteneriat solid.
Campania Școlii Postliceale Auxila Mediaș este una de tradiție și a ajuns anul acesta la ediția cu numărul opt. Ea se adresează vârstnicilor din oraș și din împrejurimi, dar și copiilor nevoiași. Finalitatea campaniei este în fiecare an, oferirea unor pachete cu alimente, dulciuri, și fructe unor persoane vârstnice din Mediaș și zonă, respectiv dulciuri și jucării unor copii nevoiași. Moș Crăciun împreună cu spiridușii Auxila a fost prezent la datorie și în acest an în cadrul campaniei de tradiție a școlii, «Moș Crăciun pentru bunicii și copiii noștri». Beneficiarii campaniei noastre au fost copii și bunici din localități aflate în nordul județului nostru, printre care amintim Zlagna, Chesler, Șmig Micăsasa, Târnava și municipiul Mediaș. Am colindat de asemenea bunicii aflați în Unitatea de Asistență Socială din Mediaș, unitate cu care desfășurăm pe parcursul anului și alte activități comune. Vreau să mulțumesc celor care s-au implicat și anul acesta, elevi, profesori coordonatori și altor prieteni ai școlii. Acum, la final de an 2023, se cuvine să mulțumesc tuturor celor care ne-au fost alături, celor cu care am desfășurat numeroase acțiuni comune, elevilor, profesorilor și comunității medieșene. Din inimă, sărbători cu bine a declarat Viorel Pasc, Directorul Şcolii Postliceale Auxila Mediaş.

Comments are closed.