Promoția 2022 a Școlii Postliceale Auxila Mediaș a absolvit- Nova Tv
iunie 27, 2022
Promoția 2022 la Școala Postliceală Auxila Mediaș. Festivitate de absolvire emoționantă- Tirnaveni.ro
iulie 1, 2022

Balul bobocilor Auxila 2022 și-a desemnat câștigătorii-Nova TV

Balul bobocilor Auxila 2022 și-a desemnat câștigătorii.

După o pauză de doi ani cauzată de pandemia de coronavirus, duminică după-amiază a fost organizat acest eveniment de tradiție atât pentru elevii din anul întâi cât și pentru cei din anul doi. Au participat în total opt perechi, 3 perechi la anul 1 și 5 perechi la anul 2, care au participat la o serie de probe pregătite de organizatori.

În urma deliberării juriului, Miss și Mister la anul întâi au fost desemnați Anita Loghin și Sebastian Ogrean. La anul 2, titlurile de Miss și Mister au fost câștigate de Roxana Gheorghiță și Stephane Ricci.

Cei patru câștigători ai titlurilor de Miss și Mister, dar și încă doi elevi cu rezultate foarte bune la învățătură din anul 1, respectiv anul 2, au câștigat câte o excursie all-inclusive în Germania. Premiile au fost oferite de Auxila Akademie Germania. De asemenea, toți participanții au primit premii oferite de sponsorii evenimentului.

Comments are closed.