Cadre didactice de la Auxila Mediaș se perfecționează în Germania- Monitorul de Medias
septembrie 21, 2022
Continuă proiectul Zâmbet de copil derulat de Școala Postliceală Auxila- Nova TV
octombrie 6, 2022

5 profesori de la Școala Postliceală Auxila se specializează în Germania- Nova TV

 

Cinci profesori de la Școala Postliceală Auxila se specializează în Germania.

Aceștia participă la un stagiu de pregătire, în cadrul proiectului Erasmus + intitulat ,,Tranziție ușoară de la școală la piața muncii în context european’’. Cadrele didactice au ocazia să își perfecționeze cunoștiințele profesionale, să vadă modul de lucru în sistemul de îngrijire din Germania, interacțiunea cu pacienții  și vor participa totodată la realizarea un ghid de bune practici.

În primul semestru al anului școlar viitor, alți zece elevi vor merge în Germania, în cadrul celei de-a doua mobilități a proiectului Eramus+ ,,Tranziție ușoară de la școală la piața muncii în context european’’.

Comments are closed.