Primul ajutor vine de la Auxila- Sibiul în imagini
decembrie 20, 2022
Donează sânge, fii erou!- Monitorul de Mediaș
februarie 28, 2023

Campanie de donare de sânge la Școala Postliceală Auxila Mediaș- Nova Tv

Peste 40 de persoane

Campanie de donare de sânge la Școala Postliceală Auxila Mediaș.

Școala Postliceală Auxila Mediaș, Colegiul Școala Națională de Gaz și Centrul de Transfuzie Sanguină Sibiu, organizează o nouă campanie de donare de sânge. Acțiunea se va desfășura luni, 6 martie, la cabinetele de nursing ale Școlii Postliceale Auxila. Persoanele care doresc să doneze se pot programa exclusiv online în aplicația BlooDoChallenge, la secțiunea Campanii/Campanie Mediaș.

Donarea de sânge și de componente sanguine facilitează o gamă largă de tratamente esențiale care, de multe ori, sunt vitale pentru viața pacienților. Toate persoanele care îndeplinesc condițiile minime pentru a fi donator, sunt așteptate să doneze sânge.

Comments are closed.