Donează sânge, fii erou!- Monitorul de Mediaș
februarie 28, 2023
Mărțișoare de la Auxila- Monitorul de Mediaș
martie 2, 2023

Elevii Școlii Postliceale Auxila au oferit 1.000 mărțișoare în Mediaș, Copșa Mică și Târnăveni – Nova Tv

Elevii Școlii Postliceale Auxila au oferit 1.000 mărțișoare în Mediaș, Copșa Mică și Târnăveni.

Școala Postliceală Auxila Mediaș a organizat o acțiune specială de 1 martie, atât în municipiul de pe Târnava Mare, cât și în Copșa Mică, respectiv Târnăveni. Pe parcursul zilei, elevi ai unității de învățământ au oferit câte un mărţişor confecționat chiar de ei fiecărei doamne sau domnișoare pe care au întâlnit-o în calea lor.

Totodată,  le-au urat o primăvară fericită reprezentantelor sexului frumos, care au primit încântate acest mic simbol al primăverii

Comments are closed.