Elevii Școlii Postliceale Auxila au oferit 1.000 mărțișoare în Mediaș, Copșa Mică și Târnăveni – Nova Tv
martie 2, 2023
Peste 50 persoane au donat sânge la Școala Postliceală Auxila Mediaș- Nova Tv
martie 7, 2023

Mărțișoare de la Auxila- Monitorul de Mediaș

Școala Postliceală Auxila Mediaș a marcat ziua de 1 Martie printr-o acţiune specială desfăşurată în zona centrală a municipiului de pe Târnava Mare, în celelalte cartiere ale orașului dar și în Copșa Mică, respectiv Târnăveni. Mai mulți elevi ai unității de învățământ, au oferit câte un mărţişor fiecărei doamne sau domnișoare pe care au întâlnit-o în calea lor. Totodată le-au urat o primăvară fericită reprezentantelor sexului frumos, care au primit încântate acest mic simbol al primăverii. 
 
 
Noi, elevii Școlii Postliceale Auxila Mediaș, am dorit să dăruim doamnelor și domnișoarelor câte un mărțișor care simbolizează începutul primăverii și al speranței. Am fost prezenți pe străzile din Mediaș, Copșa Mică și Târnăveni, iar la școală am oferit acest simbol al primăverii colegelor noastre dar și profesoarelor. În numele meu și al colegilor, urăm tuturor reprezentantelor sexului frumos o primăvară frumoasă, îmbrățișări virtuale și multă sănătate’’ a explicat Endre Tamasi, unul dintre elevii Școlii Postliceale Auxila Mediaș care a participat la acțiunea de 1 martie.

Comments are closed.