Mărțișoare de la Auxila- Monitorul de Mediaș
martie 2, 2023
Balul bobocilor Auxila 2023 și-a desemnat câștigătorii- Nova Tv
martie 7, 2023

Peste 50 persoane au donat sânge la Școala Postliceală Auxila Mediaș- Nova Tv

Peste 50 persoane au donat sânge la Școala Postliceală Auxila Mediaș.

Medieșenii continuă să pună umărul la salvarea de vieți. Școala Postliceală Auxila, Colegiul Școala Națională de Gaz și Centrul de Transfuzie Sanguină Sibiu, au organizat o nouă campanie de donare de sânge. Acțiunea s-a desfășurat pe parcursul zilei de luni la cabinetele de nursing ale Școlii Postliceale Auxila, bilanțul fiind de peste 50 de persoane care au donat sânge.

Acțiunile de donare de sânge vor continua în municipiul Mediaș, din dorința de a da o mână de ajutor persoanelor în nevoie.

https://www.youtube.com/watch?v=vg_le0enLq8

Comments are closed.