Peste 50 persoane au donat sânge la Școala Postliceală Auxila Mediaș- Nova Tv
martie 7, 2023
Campania Auxila de donare de sânge s-a bucurat de succes- Monitorul de Mediaș
martie 7, 2023

Balul bobocilor Auxila 2023 și-a desemnat câștigătorii- Nova Tv

Balul bobocilor Auxila 2023 și-a desemnat câștigătorii.

La acest eveniment de tradiție desfășurat la Restaurantul Noi’s au participat șase perechi. Elevii au avut de trecut o serie de probe pregătite de organizatori. În urma deliberării juriului, Miss și Mister au fost desemnați Alina Adam și Tamasi Endre, titlul de Miss Popularitate i-a revenit Alexiei Șerban, iar cel de Mister Popularitate lui Lucian Daniel Albu.

Câștigătorii titlurilor de Miss și Mister, Miss Popularitate, Mister Popularitate, dar și elevul cu cele mai bune rezultate la învățătură în primul semestru, au câștigat câte o excursie all-inclusive în luna iunie în Germania. Premiile au fost oferite de Auxila Akademie Germania. De asemenea, toți participanții au primit premii oferite de sponsorii evenimentului.

Comments are closed.