Voluntarii Școlii Auxila le-au prezentat axentiștilor modul în care se resucitează o persoană aflată în stop cardio respirator- Sibiul în imagini
martie 22, 2023
Elevi ai Școlii Postliceale Auxila Mediaș în stagiu de practică în Germania- Monitorul de Mediaș
martie 23, 2023

10 elevi de la Școala Postliceală Auxila se specializează în Germania – Nova TV

10 elevi de la Școala Postliceală Auxila se specializează în Germania.

Zece elevi ai Școlii Postliceale Auxila Mediaș însoțiți de un cadru didactic, se află timp de două săptămâni în Germania. Aceștia participă la un stagiu de practică, în cadrul unui proiect Erasmus +, intitulat ,,Tranziție ușoară de la școală la piața muncii în context european’’.

Elevii au ocazia să își perfecționeze cunoștiințele profesionale, dar și de comunicare în limba germană. În vara anului trecut, alți zece elevi au participat la un stagiu similar, iar în toamna anului 2022, cinci cadre didactice ale școlii au mers în Germania, pentru a-și îmbunătăți pregătirea profesională.

https://www.youtube.com/watch?v=w7JpOFUPEQY

Comments are closed.