Voluntarii Auxila Mediaș, demonstrații de prim ajutor în licee- Mesagerul de Sibiu
martie 12, 2024
Colecta națională de alimente are loc și la Mediaș | Oricine poate dona pentru copii și persoane vârstnice nevoiașe- Nova Tv
aprilie 23, 2024

Demonstrații de resuscitare organizate de voluntarii Școlii Postliceale Auxila în Mediaș și zonă- Nova Tv

Demonstrații de resuscitare organizate de voluntarii Școlii Postliceale Auxila în Mediaș și zonă.

Voluntarii Școlii Postliceale Auxila Mediaș au organizat în ultima perioadă o serie de demonstrații de resuscitare în liceele din Mediaș și zona de nord a județului Sibiu. Elevii și cadrele didactice au avut astfel ocazia să vadă cum se face resuscitarea cardio-respiratorie, cum se folosește defibrilatorul și cum se efectuează corect manevra Heimlich, folosită pentru eliminarea corpilor străini blocați la nivelul căilor respiratorii.

Demonstrațiile de acordare a primului ajutor susținute de voluntarii Școlii Postliceale Auxila Mediaș vor continua și în perioada următoare.

Comments are closed.